RADIO ØHZ ~ nadajemy z Faial da Terra, Atlantyk.
Przesyłanie spokoju
Nadajemy Dobrą Falę!

Czym jest holistyczna medycyna?

Holistyczny relaks i rewitalizacja w polu harmonicznym.

Created with Sketch.

Co prawda Holistyczny Holograf nie jest urządzeniem medycznym, ale dla inspiracji przedstawiamy tutaj główne założenia medycyny holistycznej, która łączy terapie tradycyjne z naturalnymi.

Jak się masz?

W życiu każdego człowieka przychodzą chwile, w których przeprowadzamy bilans swojego życia. Zawiera się w nim również stan zdrowia organizmu, ogólne samopoczucie, zadowolenie z życia. Jeśli ogólny wynik nie jest satysfakcjonujący, warto dowiedzieć się, czym jest holistyczne podejście do zdrowia i czy warto z niego korzystać.


Holistyczne podejście do zdrowia to założenie, że organizm człowieka stanowi integralną całość.

Jeśli spojrzymy na człowieka z perspektywy bio-mechanicznej, nasz organizm „zbudowany” jest z umysłu, ciała oraz emocji. Elementy te tworzą integralną całość. Holistyczna wiedza dowodzi, że nasze istnienie to system naczyń połączonych, w którym emocjonalne huśtawki wpływają stan umysłu, a nawet na zdrowie, a stan samopoczucia oddziałuje na emocje. Wszystko jest ze sobą połączone!

Założenia medycyny holistycznej.

Głównym założeniem jest postrzeganie człowieka jako całości: ciało, dusza i emocje to jedność, dlatego gdy cierpi jedna część, cierpi cały organizm. Jeżeli bolą nas zęby, idziemy do dentysty i leczymy tylko tę część ciała. Przyczyna może jednak leżeć gdzieś indziej. Niestety, medycyna ogólna, skupiając się na jednym obszarze, wprowadza leczenie, które może szkodzić innym organom. Pacjent odczuwa nieprzyjemne skutki uboczne, zanim znajdzie się prawdziwy powód choroby.

W medycynie holistycznej zmienia się również sposób podejścia do pacjenta. Przede wszystkim jest człowiekiem, nie kolejnym przypadkiem w karcie chorób. Lekarze biorą pod uwagę nie tylko stan ogólny ciała, ale też wszelkie czynniki mogące wpłynąć na samopoczucie i wewnętrzną równowagę.

Doświadczenia medycyny holistycznej pokazują, że leczenie nie przyniesie zamierzonych skutków, jeśli sam leczony nie będzie brał w nim czynnego udziału. To on musi zmienić swoje odżywianie, przyzwyczajenia i na bieżąco obserwować swoje ciało, dbając o prawidłowe nawodnienie, dietę i ruch fizyczny.

Holistyczne podejście do zdrowia nie ma na celu zwalczania objawów choroby, ale odnalezienie jej źródła. Wyleczenie z symptomów nie oznacza końca choroby. Zdrowie to homeostaza (zachowanie równowagi) – dzięki której człowiek czuje się szczęśliwy i w pełni sił.

Od pewnego czasu współpracujemy z kilkunastoma lekarzami ogólnymi, psychiatrami oraz psychologami i terapeutami holistycznymi z USA i Wielkiej Brytanii. Wzajemnie inspirujemy się do pracy nad nowymi metodami poprawy zdrowia.

Wymiana doświadczeń jest niezwykle inspirująca, a temat holistycznych częstotliwości przyrody odgrywa w tych pionierskich poszukiwaniach dużą rolę. Wspólnie dochodzimy do wniosku, że NATURA WSPIERA LUDZI W SZYBKIM POWROCIE DO PEŁNI ZDROWIA!

Holistyczne podejście do zdrowia – praktyczne wskazówki.

Zmiana życia, nawet ta diametralna, jest możliwa. Stosując się do podstawowych zasad, można osiągnąć sukces:

1. Odpowiedzialność za swoje zdrowie – główny cel, angażujący przede wszystkim pacjenta. Choć grupa specjalistów może przeprowadzić całe jego leczenie, to on musi dokonać zmian w swoim życiu /w zakresie odżywiania, aktywności fizycznej itp./.

2. Przyczyna choroby ważniejsza od jej objawów – zaniedbanie punktu pierwszego, czyli własnego zdrowia, doprowadza do chorób. Z kolei leczenie jedynie objawów zatrze ślady po dolegliwości, lecz na krótko. Po pewnym czasie choroba znów powróci, być może w zaostrzonej formie.

3. Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu – eliminacja negatywnego postrzegania świata skutkuje m.in mniejszym stresem i lepszym stanem psychicznym. Medycyna holistyczna zakłada, że stan ducha wpływa na stan ciała człowieka.

4. Indywidualne podejście do choroby – u wielu pacjentów może pojawić się ta sama choroba. Nie oznacza to jednak, że ma być leczona za pomocą tych samych środków. Każdy pacjent to osobna jednostka, różniąca się od innych charakterem i stylem życia. Zatem przyczyna choroby również może być odmienna.

5. Przebywaj więcej w przestrzeni natury, której holistyczne działanie leczyło ludzi od zarania dziejów!

 

Pamiętaj,
że holistyczne metody polegają
na łagodnym doprowadzaniu organizmu do punktu przesilenia,
w którym uruchamiają się siły samoregulacyjne organizmu.

Choć sam moment przesilenia nie jest przyjemny, to nie trwa długo,
a poprawa samopoczucia następuje bardzo szybko.

 

Zapraszamy na Holistyczne Sesje Relaksu i Rewitalizacji,
które wspierają wszystkie drogi powrotu do dobrego samopoczucia i lepszego zdrowia.

 

 

na podstawie „Holistyczne podejście do zdrowia – zachowaj równowagę” z pcme.pl