Dar empatii. 5 wskazówek dla empatów.

Dar empatii. 5 wskazówek dla empatów.

Aby zrozumieć, czym jest dar empatii, wyobraź sobie jak wygląda egzystencja robota, który nie czuje nic, poza prądem bólu przegranej lub elektronową ekstazą zwycięstwa w grze „Sukces”.


W tym momencie, w chwili zatrzymania i refleksji możemy otworzyć się na głębsze zrozumienie swojego daru empatii, by  p o c z u ć:

1. Wdzięczność

Wdzięczność, że możemy odczuwać życie w całym jego spektrum. Postaraj się poczuć wdzięczność i radość, że jesteś czującą istotą, której wrażliwość otwiera na piękno życia. Wejdź w centrum słońca wdzięczności, które rozświetla każdą ciemność. Poczuj wdzięczność.

2. Radość

Wdzięczność otwiera na zrozumienie, że życie na Ziemi to niezwykła przygoda, w której wszystko jest możliwe. Poczuj radość, że możesz przeżywać swoją przygodę w deszczu tysięcy biegunowych wrażeń. Poczuj wdzięczność i radość, że Twoje życie to wycieczka pełna niespodzianek. Światło radości w Tobie to jasny los przed Tobą.

3. Bliskość

Empatia to również zdolność do odczuwania uczuć wyższych, które łączą świat ludzi ze światem przyrody. Poczuj bliskość z naturą, z polem roślin i zwierząt. Poczuj wdzięczność, radość oraz jasną moc bliskości z życiem, samym sobą, rodziną i przyjaciółmi.

4. Miłość

Kiedy czujesz bliskość z całą naturą, zaczynasz dostrzegać nieśmiertelny wymiar całego istnienia. W lustrze spokojnego umysłu, na falach wysokich uczuć, możesz zobaczyć „światło życia”, które przybiera różne formy, by móc doświadczać materialnego świata. W bliskości życia poczuj miłość do Ziemi i swojego ciała.

5. Śmiałość

We wdzięczności dla życia, w radości jego doświadczania i bliskości z Ziemią, otuloną kosmiczną ciszą miłości, stajesz się magiczną istotą pełną mocy, która podróżuje przez czas i przestrzeń, rozświetlając wszystko dookoła siebie. W ciszy koncentracji poczuj spokój i światło odwagi, które rozjaśnia życie.


Świadomość daru uruchamia moc daru.

W 5 krokach możesz uświadomić sobie, że empatia, z której część z nas próbuje się „wyleczyć”, jest największym darem, jaki mamy. Empatia to skrzydła kreacji, dzięki którym możemy podróżować ponad czasem i przestrzenią. Dzięki empatii możesz nawiązać kontakt z 5 harmoniami życia, które tworzą dzielnych, twórczych i mądrych ludzi. Empatia jest darem, z którym można nauczyć się żyć!

Już wkrótce zapraszamy na EMPATIA|ON/OFF.

Jest to cykl 7 tematycznych sesji planetarnych, podczas których nauczysz się w jaki sposób kontrolować dar empatii i używać swojej wrażliwości w pozytywny sposób. Dla zainteresowanych szczegóły rozsyłamy naszym newsletterem.

~


Czy spojrzałeś na swój dar empatii z jaśniejszej perspektywy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

na podstawie: merhlin.com

 

Dodaj komentarz

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol