Przejdź do treści

Fotony tworzą materię? To już pewne!

John Wheeler i George Breit byli fizykami, którzy w 1934 r. stworzyli koncepcję, że materia powstaje ze światła. Choć w ubiegłym wieku nie mieli możliwości potwierdzenia swojej teorii, dzisiejsi badacze nie ustawali w próbach dowiedzenia, że była ona słuszna. Najwyraźniej po latach prób w końcu się udało. Omawiane doświadczenie dowodzi, że Fotony tworzą materię. A to prowadzi do kolejnego wniosku, otwierającego przed ludźmi zupełnie nowe możliwości rozwoju.

Breit-Wheeler

Proces nazwany od nazwisk badaczy Breit-Wheeler, do tej pory był uważany za jedną z najtrudniejszych do udowodnienia koncepcji fizycznych. Jednak dzięki współczesnej technologii, coraz więcej śmiałych teorii można sprawdzić za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Na taki właśnie pomysł wpadli fizycy z Narodowego Laboratorium Brookhaven, którzy ogłosili, że przeprowadzili eksperyment, który potwierdził tezę Breita-Wheelera – a więc tezę, że materia może powstawać ze światła. Swoje wyniki opublikowali w czasopiśmie branżowym „Physical Review Letters”.

Proces Breita-Wheelera polega na stworzeniu pary elektron-pozyton po zderzeniu dwóch fotonów o wysokiej energii (fotonów gamma) / żródło: wikipedia

Badanie

Naukowcy wykorzystali do eksperymentu Zderzacz Relatywistycznych Ciężkich Jonów (Relativistic Heavy Ion Collider). Jest to urządzenie, które służy do przyspieszania jąder atomowych – czyli atomów „odartych” z elektronów – do gigantycznych prędkości. Badacze wykorzystali jony złota, które posiadają aż 79 protonów i duży ładunek dodatni, a następnie przyspieszyli je do prędkości sięgającej 99,995 proc. prędkości światła. Jony złota zaczęły emitować pole magnetyczne, które w polu elektromagnetycznym urządzenia umożliwiło stworzenie fotonów.

– Kiedy jony złota pędzą z prędkością bliską prędkością światła, pojawiają się fotony otaczające jądra atomowe niczym chmura – wyjaśnił Zhangbu Xu z Narodowego Laboratorium Brookhaven.

Wirtualne cząsteczki

Podczas eksperymentu kwanty zaczęły się ze sobą zderzać. I choć nie dało się tego zarejestrować, to powstałe w wyniku zderzeń elektrony i pozytony – już tak. Badacze obserwowali aż 6 tys. par elektronów i pozytonów, które udało im się wyprodukować, i stwierdzili, że odpowiadają parom, jakie powstałyby ze zderzenia fotonów rzeczywistych.

– Nasz eksperyment dostarcza jasnego dowodu na bezpośrednie tworzenie się par cząstek materii i antymaterii, tak jak przewidzieli Breit i Wheeler. Rezultaty były zgodne z procesem Breita-Wheelera – potwierdził Daniel Brandenburg z Narodowego Laboratorium Brookhaven.

Badacze nie zamierzają poprzestać na jednym eksperymencie. Bardzo możliwe, że jesteśmy blisko poznania teorii o powstaniu Wszechświata. Kolejne badania być może pogłębią już istniejącą wiedzę na temat materii i światła.[1]

Informacja-Fotony-Materia

I kiedy wiemy już, że wszystko jest zbudowane ze światła (fotonów o różnym poziomie energii) , możemy pójść krok dalej, by móc świadomie (aktem woli) tworzyć z fotonów własną rzeczywistość. I właśnie tym zajmują się nasze projekty (QuantumClub, ML, 0Hz).

Umysł to przestrzeń z fotonowa, a stosując odpowiednie techniki, można korzystać z jego kwantowej mocy w 100%.
Z naszych badań wynika, że czysty umysł to podstawa, by odzyskać stosowaną siłę koncentracji, niezbędną do efektywnej pracy nad sobą. Dokonując zmian w polu informacyjnym, możesz bardziej świadomie kształtować swoją rzeczywistość w 100%. To działa!

Pamiętaj, już w 1 miesiąc możesz przygotować swój umysł do pracy z fotonami w celu dalszej nauki zasad samokreacji.

Pozytywna zmiana w zakresie swojego stanu zdrowia, samopoczucia i życia jest możliwa!

Możesz tworzyć swoje jasne życie,

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę!

[1]Opracowanie: Kamila Gulbicka + redakcja własna.
Źródło: Focus.pl

Udostępnij znajomym: