Dziel się i wzrastaj w szczęściu.

Holistyczny relaks i rewitalizacja w polu harmonicznym.

Created with Sketch.

Nasze motto sprzed wielu lat brzmi:

Szczęśliwi ludzie tworzą szczęśliwe rodziny i społeczności.

Pracujemy społecznie, pro publico bono. Od lat przypominamy o konieczności powrotu do normalnych, międzyludzkich relacji, opartych na wzajemnej bliskości i wsparciu, poza klimatem oferty handlowej.

To nie jest  łatwa praca, bo propagandowy, zmasowany atak mówi zupełnie coś innego, że wszystko ma swoją cenę. Jednak potrzeba zmiany naszego stylu  życia jest coraz bardziej widoczna. Kryzys wartości etycznych pogłębia się, więc coraz więcej ludzi, uwikłanych w system konsumpcji, dilu, sprzedaży i cenników, zaczyna odczuwać pustkę. Zaczynamy poszukiwać innych form komunikacji i wymiany dóbr oraz poprawy relacji międzyludzkich.

To jest możliwe i tak się już dzieje 🙂

Okazuje, nasze motto nie jest utopijną filozofią. Ta idea jest żywa, nadal nas napędza i jest naszym jasnym marzeniem, by tworzyć przestrzeń, w której wzajemna bliskość, zrozumienie i pomoc są podstawą do zrównoważonego rozwoju jednostki i społeczności. Powrót do naturalnych praw i humanistycznej myśli jest dobrym kierunkiem. U źródła możemy zadać sobie proste pytanie – jaką cenę może mieć uratowanie drugiego człowieka, pomoc w chorobie i poprawa jego życia? To jest BEZCENNE!

Marzenia się spełniają 🙂

Żyjemy w miejscu, w którym głównie używamy sposobu błękitnego, brązowego, czarnego, zielonego i żółtego 🙂 Czerwony, to jak już pozostałymi sposobami się nie da. I to jest piękne, że w małych, wyspiarskich społecznościach tak właśnie jest, po ludzku. Tutaj normalna jest bliskość i wiele form wspierania się oraz pomocy. I to wszystko poza umowami kupna-sprzedaży i cennikami usług 🤑.

Szczęście? To możliwe.

Tutaj życie płynie powoli, ale dzieje się wiele. Cały czas ktoś komuś w czymś pomaga w sposób naturalny i spontaniczny, bez tyrad, świętych wizerunków, pustych obietnic i słów na wiatr. Z naszych doświadczeń w różnych punktach Ziemi wynika, że prawdziwa zmiana życia to powrót podstawowych wartości i jasnych relacji między nami.

Życie jest proste z natury.

Czasami jedna rozmowa lub pokazanie komuś innej perspektywy jego problemu, czy pożyczenie wiertarki, podwózka do miasta – wiele zmienia. Czasami zmienia wszystko, bo wyjście z labiryntu „bez wyjścia” zawsze prowadzi przez powrót do prostych zasad i skupieniu się na podstawowych sprawach, które tworzą fundamenty naszego życia.

Serce to nie tylko pompa.

Wdzięczność nie wymaga wielkich słów, ani przemów, tylko prostych gestów wsparcia i konkretnej pomocy.


Od naszych sąsiadów z wysypy otrzymujemy różne „dary”, owoce, warzywa, a nawet instrumenty 🙂 Dzieje się tak, bo żyjemy w pozytywnych relacjach ze sobą i z innymi, spontanicznie wspierając ludzi w potrzebie, niekiedy nie wiedząc nawet, jak bardzo komuś pomogliśmy. Życie ludzi szczęśliwych takie właśnie jest – spontaniczne, płynące na fali serca.

I tego Wam życzymy, byście zobaczyli realną możliwość powrotu do normalnych relacji międzyludzkich, bo serdeczna bliskość i zrozumienie dla innych ludzi zmieni Wasze życie, uzdrawiając duszę i ciało.

 

Pozdrawiamy!

 

 


 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol