Przejdź do treści

Wstrzymaj oddech i dotleń się!

Dalszym ciągiem historii o roli oddechu jest temat dotlenienia, które wbrew powszechnym teoriom nie jest związane z pogłębionym oddechem. Tekst prezentuje prostą metodę na poprawę wymiany gazowej we krwi, test na dotlenienie oraz +Foton, który pogłębia działanie tego ćwiczenia. Wstrzymaj oddech i dotleń się!

Sam głęboki oddech przeponowy bardzo dobrze wpływa na samopoczucie oraz relaksuje ze względu na wewnętrzny masaż, który poruszająca się przepona funduje organom wewnętrznym, w tym jelitom, które przez nowoczesną medycynę nazywane są “drugim mózgiem”. Relaks na poziomie jelit, wywołany ruchami przepony, wpływa pozytywnie na nastrój.

Odrębną sprawą jest dotlenienie organizmu.

Dr. Buteyko /z Rosji/ na podstawie pracy wielu lekarzy z różnych krajów, opracował cały system ćwiczeń oddechowych, które poprawiają dotlenienie organizmu, m.in. poprzez… wstrzymywanie oddechu na określoną ilość czasu. Temat  jest dobrze opisany w różnych źródłach. Dotlenienie organizmu pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia metabolizm komórkowy, przemiany biochemiczne, wydzielanie hormonów szczęścia oraz DMT szyszynki. O roli dwutlenku węgla w życiu człowieka możesz przeczytać w kontekście “metody Buteyko”, wpisując to hasło w wyszukiwarkę.

W tej chwili możesz wykonać…

Test na dotlenienie organizmu.

ilustracja z opracowania “Spokojny oddech, spokojny umysł”.

Przygotuj zegarek, albo stoper.

1. Weź mały wdech i wydech.
2. Zatrzymaj.
3. Patrz na upływ czasu.
4. Zrób wdech, kiedy czujesz, że brakuje ci powietrza.

Większość ludzi nie wytrzymuje na początku dłużej niż 40 sekund, co oznacza, że ich organizm jest niedotleniony. Idealną porą na test jest poranek, tuż po obudzeniu.

Ćwicz! Dotleń się!

Wykonywanie podanego powyżej ćwiczenia /raz dziennie/ sprawia, że wymiana gazowa w organizmie znacznie się poprawia, co można sprawdzić /zmierzyć/ w kolejnych dniach z ćwiczeniem wstrzymywania powietrza ze stoperem/zegarkiem w ręce.

Zdrowy, dorosły człowiek w pełni dotleniony
może wytrzymać min. 90 sekund, czyli 1,5 minuty bez powietrza.

Wniosek dr Butejko jest taki, że wstrzymując oddech jeden raz dziennie na 1,5 minuty, znacznie poprawisz wymianę gazową w swoim organizmie, dzięki czemu polepszy się praca mózgu i całego układu nerwowego, poprawi się cała biochemia i odzyskasz lepsze samopoczucie.

+ Foton

Dodając do oddechu wewnętrzne światło, pogłębiasz samoświadomość, uruchamiasz przepływ energii życiowej w swoim polu osobistym i wzmacniasz je, odzyskując siły i siebie.

Powodzenia!

Na ile sekund udaje Cię się wstrzymać oddech?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!


Uwaga: ostrożnością w wykonywaniu tego ćwiczenia powinny się kierować osoby z problemami krążenia oraz obłożnie chore.

źródło: merhlin.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.