Nawyki myślowe. 9 wskazówek.

Oczyść umysł w harmonicznym polu - odzyskasz siły i spokój.

Created with Sketch.

Nawyki myślowe. 9 wskazówek.

nawyki myślowe

Niewidzialne i niezauważalne na co dzień jak oddech. Nawyki myślowe, kontrolujące sposób, w jaki działamy, myślimy i czujemy. Mogą pomóc nam osiągnąć sukces i szczęście. Mogą też doprowadzić do frustracji i rozczarowań. Zobacz 9 wskazówek, w jaki sposób świadomie skorzystać z ich mocy.

Nawyki myślowe (przekonania) definiują nas i nasze życie.

Jeśli więc chcesz osiągnąć własny wymiar swojego szczęścia i większe poczucie spokoju:

1. Poznaj i zrozum swoje „dlaczego”.

Każde działanie, które podejmujesz w życiu, zaczyna się od „dlaczego”. Wszystko polega na tym, aby wiedzieć, dlaczego robisz to, co robisz. Jeśli spojrzymy na nasze życie w ciszy, łatwo rozpoznamy, że zawsze potrzebujemy przyczyny, która nas pokieruje w stronę działania. Bez osiągnięcia poziomu samoświadomości naszych intencji, wykonujemy tysiące rzeczy jak we śnie, nie wiedząc po co i dlaczego to robimy.

Kiedy już poznasz swoje motywy, dostarczą Ci one energii i odwagi do kontynuowania podróży, nawet podczas trudnych dni.

2. Określ swój cel.

Jeśli tylko mówisz o tym, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie, to tylko senne marzenie. Ale jeśli rzeczywiście zapiszesz, co musisz zrobić, to będzie bardziej prawdopodobne, że faktycznie to zrobisz.

Jeśli chcesz być szczęśliwy, poświęć swój czas na rzeczy, które naprawdę Cię uszczęśliwiają, niezależnie od tego, czy jest to Twoje życie osobiste czy zawodowe.

Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia.
~ Konfucjusz.

3. Myśl na większą skalę, ale podejmuj małe i wykonalne kroki.

Kiedy wypracowujesz swoje wielkie cele, na początku mogą wydawać się przytłaczające. To jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie nie realizują swoich celów. Jeśli jednak spojrzysz na wszystkie drobne działania, które musisz wykonać, aby osiągnąć ten wielki cel, od razu poczujesz więcej energii do działania.

Podziel duży cel na mniejsze, a będzie to jak najbardziej wykonalne.

4. Działanie (nawet niedoskonałe) jest kluczem do samorealizacji.

Fortuna faworyzuje tych, którzy działają, popełniają błędy i wyciągają z nich wnioski. Wielu ludzi bojąc się porażki, zatrzymuje się na snuciu tysięcy planów. Ale to tylko zamaskowana wersja prokrastynacji – zwlekania i ociągania pomimo świadomości negatywnych skutków niedziałania, wynikająca z lęku przed popełnieniem błędu.

Działanie z pasją uruchamia nieskończoną moc kreacji.

5. Codzienne czynności są kluczowe.

Nawyki wprowadzają dyscyplinę i strukturę do Twojego dnia. Upewnij się, że masz stałą porę snu, pobudkę i poranną rutynę, która przygotuje Cię na nadchodzący dzień.

Nowy nawyk zastępuje stary. Jeśli chcesz wielkiej przemiany – wprowadź w swój rytm dnia małe korekty!

6. Skoncentruj się na sobie, swoim celu i chwili obecnej.

Tak wielu ludzi koncentruje się zbytnio na przeszłości i przyszłości. Jednak ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że obecna chwila jest wszystkim, co istnieje. Skoncentruj się na teraźniejszości, a korzyści przypłyną na falach koincydencji.

Trzymaj się swoich celów i nie porównuj ich z celami innych ludzi. Porównywanie się do innych to tylko strata energii. O wiele bardziej owocne jest skupienie się na sobie i na tym, co masz do zrobienia. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. W chwili, gdy zdamy sobie z tego sprawę, w pełni możemy cieszyć się życiem.

Powszechny obraz szczęścia nie istnieje, liczy się tylko Twój jego obraz i własna droga do niego.

7. Poznaj swoje potencjały.

Żyjemy w świecie natychmiastowej satysfakcji, promowanej i sprzedawanej na tysiące sposobów. Ale ważne jest, aby się zatrzymać i zdystansować do szumu “okazji”, by zdać sobie sprawę, że wszystko, co naprawdę dobre, wymaga czasu.

Aby być naprawdę spełnionym i odnieść sukces w życiu, potrzebujesz własnego planu i determinacji. Choć na początku może nie wszystko się udawać, to właśnie ten etap pomoże Ci poznać, kim jesteś i jakie talenty i predyspozycje posiadasz.

Zrozum, że pogoń za promowanymi masowo celami życiowymi prowadzi tylko do rozczarowań. Twoja droga zaczyna się od pierwszego kroku w kierunku samodzielnie obranego celu, bliskiego Twoim potencjałom i dodającego Ci energii.

Kiedy idziesz swoją drogą, nic Cię nie męczy – po kreatywnej pracy pojawia się jedynie normalne i przyjemne zmęczenie.

8. Relaksujący odpoczynek jest niezbędny.

Wszyscy potrzebujemy czasu wolnego, aby się naładować. Nie możemy ciągle pracować i pędzić, żyjąc na 300% normy. Upewnij się, że poświęcasz wystarczająco dużo czasu, aby być sam na sam ze swoimi myślami w ciszy, aby móc się zregenerować i naładować.

Dystans prowadzi Cię w ciszę, w której poszerzasz samoświadomość i nabierasz sił.

9. Osobisty wymiar szczęścia.

Wielu z nas uważa, że ​​do szczęścia potrzeba więcej rzeczy. Jednak nie jest to prawdą.

Szczęście pochodzi z docenienia tego, co masz teraz. Jeśli uważasz, że dodatkowe przedmioty lub idee sprawią, że będziesz szczęśliwszy, to się mylisz. Zrozum, że szczęście wynika z prostoty, a nadmierna konsumpcja (zarówno informacji, jak i pożywienia) jest główną przyczyną wielu problemów zdrowotnych i życiowych.

Szczęście jest stanem umysłu, który odnajdziesz w ciszy.

Dla uczestników sesji.

Stwórz własny cykl 9 sesji w ramach Kosmicznego SPA, podczas których po kolei możesz przyjrzeć się swoim przekonaniom, by dokonać stosownych zmian ze wsparciem harmonicznej fali.

Opracowanie na podstawie materiałów grupy CoachSupport

Szczęście jest stanem umysłu, który odnajdziesz w ciszy.

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę!

Ahoj 👋 To miłe, że z nami jesteś.

Ilość miejsc na sesje w cenach promocyjnych jest ograniczona. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o dostępnych sesjach, zapisz się tutaj.

Powiadomienia o sesjach+ciekawe artykuły o pracy z umysłem i ćwiczenia. Zero spamu!

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol