Przejdź do treści

Alchemiczny tygiel. I Barbie.

Człowiek potrzebuje wstrząsu do swojego rozwoju, bo tylko ogień wewnętrznej walki rozpala alchemiczny tygiel przemiany. Kiedy zobaczysz tę perspektywę wstrząsu i jego głębszy sens, inaczej spojrzysz na swoje życie i na różne wyzwania oraz sytuacje, które Cię w nim spotykają.

Styl życia we śnie

Popkultura masowa lansuje przyjemnie różowy styl życia w wirze spełniania pragnień, w ucieczce przed sobą w amerykański sen, w pseudo-duchowość, w religijne obietnice lepszego życia po śmierci, w szczęście z posiadania rzeczy, w Kena i Barbie.

Człowiek, zamieniony w konsumenta, staje się bezwolny. A to sprawia, że tym mocniej zaczynają działać wewnętrzne prawa ewolucji świadomości, która do wzrostu potrzebuje alchemicznego ognia wstrząsu. Efekt jest więc paradoksalny, bo różowy styl życia w słodkiej nieświadomości uruchamia wewnętrzną potrzebę zmiany przez wstrząs.

Kosmiczna Alchemia

Ewolucja świadomości jest procesem kosmicznym, sterowanym przez wielkie siły, z którymi nie ma sensu walczyć. Życie Człowieka jest przygodą ewolucji w wyższą formę i wzrastaniem, a nie sennym czekaniem na mesjasza lub lepsze jutro. Wzrastamy wyłącznie dzięki świadomej pracy nad sobą, która zaczyna się od Obserwacji swojego sennego ja i świata snu.

Człowiek w różowych okularach się nie rozwija.

Alchemiczny proces krystalizacji, czyli przemiana w świadomego Człowieka, wymaga odpowiedniej Wiedzy, która uruchamia proces, nazywany “fuzją”.

Fuzję, wewnętrzną jedność, osiąga się poprzez “tarcie”, dzięki walce w człowieku pomiędzy “tak” i “nie”. Jeśli człowiek żyje bez wewnętrznej walki, jeśli wszystko zdarza się w nim bez sprzeciwu, jeśli idzie on zawsze tam, gdzie coś go przyciąga lub gdzie powieje wiatr, to pozostanie taki, jaki jest.

Ale jeśli rozpocznie się w nim walka, a szczególnie jeśli istnieje określona linia tej walki, to zaczną formować się w nim trwałe cechy i zacznie się on “krystalizować”. Ale krystalizacja może opierać się zarówno na dobrych, jak i na złych podstawach. “Tarcie”, walka pomiędzy “tak” i “nie” często może opierać się na złych podstawach.

Pseudo wiedza

Dla przykładu: “trwoga przed grzechem”, czy też fanatyczna wiara w jakąkolwiek ideę, mogą wywołać potwornie intensywne zmaganie pomiędzy “tak” i “nie” i człowiek może się krystalizować właśnie na takich podstawach. Ale byłaby to niewłaściwa, niepełna krystalizacja. Taki człowiek nie miałby możliwości dalszego rozwoju. By dalszy rozwój mógł być możliwy, musiałby on na nowo “stopić się”, a to można osiągnąć tylko poprzez cierpienie.

Wyzeruj wierzenia i przekonania

Żyjemy w czasach, w których styl życia, edukacja oraz negatywne relacje społeczne uniemożliwiają ludziom harmonijny rozwój. Nadmiar informacji sprawia, że trwonimy naszą energię psychiczną i życiową na kultywowanie zbędnych przekonań i wierzeń oraz rozmyślania o niczym przydatnym.

To czego się trzymasz, to Cię więzi!

To w co wierzysz, prowadzi Cię w sen.

Obserwuj Umysł

Dlatego manifest zeronistyczny mówi o potrzebie wyzerowania całej pseudo-wiedzy o człowieku i świecie. Bo tylko w ten sposób można uwolnić umysł z uwarunkowań, które utrzymują ludzi w różowym śnie… zmieniającym życie w koszmar.

Ze wszystkich znaków na niebie i ziemi wynika, że potrzebujemy wstrząsów do swojego rozwoju:) I jeśli w ten sposób spojrzysz na trudne chwile w swoim życiu, zobaczysz, że po nich zawsze następowała jakaś potrzebna zmiana.

Dodatkowo,
polecamy dzieła Gurdżijewa, dzięki którym zrozumiesz,
że w stanie ciszy Obserwacji i rozświetlania ciała Fotonowego w polach harmonicznych
oczyszczasz umysł, zerujesz negatywne przekonania i budzisz się z masowego snu,
ewoluując w swoją wyższą formę.


Ahoj przygodo!


STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!

*na postawie “Fragmenty nieznanego nauczania” Uspieńskiego.

Udostępnij znajomym: