Przejdź do treści

Czego możesz nauczyć się od kota.

“Gdyby tak człowieka skrzyżować i kota, człowiekowi wyszłoby to na dobre,
ale kotu by z pewnością zaszkodziło.” /Mark Twain/

Dwa lata temu przyszedł do nas z lasu dziki czarny kot. Przyszedł i został. Zaprzyjaźniliśmy się i dziś podzielimy się tym, czego Kwantowy Kot Behemot uczy nas każdego dnia:)

1. Dbaj o swoje potrzeby.

Każdy, kto ma przyjemność żyć blisko kota wie, że jest on mistrzem zaspokajania swoich potrzeb. Zawsze robi to, co chce. Kot nigdy nie pomyśli: “czy na to zasługuję?“, “nie będę jej przeszkadzał” albo “może zjem trochę później” 😀 Kiedy kot poczuje zmęczenie – śpi, kiedy potrzebuje bliskości – “kolankuje”, a kiedy jest głodny – poluje lub głośno domaga się pełnej michy:) Bądź jak kot, daj sobie to, czego pragniesz!

kota

2. Dbaj o komfort ciała.

Kot potrafi przyjąć niezwykle fantazyjne pozycje, ale zawsze jest mu wygodnie:) Nigdy nie pomyśli: “uwiera mnie, ale jakoś to wytrzymam” albo “twardo tu, ale dam radę” 😉 Traktuj ciało jak najbliższego przyjaciela!

kota

3. Przeciągaj się często.

Behemot, nawet kiedy w deszczową pogodę spędza całe godziny leżąc, co jakiś czas pręży się i rozciąga łapki. Kiedy zje, przeciąga się, a kiedy wybiera się na obchód… przeciąga się:) Za każdym razem, kiedy się przeciągasz, poprawia się Twoje krążenie i funkcjonowanie organów wewnętrznych, uelastyczniają mięśnie i ścięgna. Warto!

Codziennym rytuałem są dla nas “kulanki” – wieczorem, a czasem też w ciągu dnia, praktykujemy rozciąganie na rozłożonym kocu, połączone z opieraniem ugiętych kolan o podłogę z jednej strony, a później z drugiej. To świetny relaks przed snem:)

4. Dbaj o swoje granice.

Kota nikt nie dotknie wbrew jego woli. Kot nie myśli: “aaa, dam się pogłaskać, żeby nie było jej przykro” – po prostu drapnie, fuknie lub umknie. Kiedy kogoś nie lubi, to go nie lubi i nie wmawia sobie, że pewnie “tylko mu się wydaje”. Bądź jak kot – słuchaj intuicji i reaguj!

5. Okazuj emocje.

Kot nigdy nie udaje. Jego niezadowolenie maluje się na pyszczku, a gniew, smutek, czy ekscytację widać w oczach. Nie bój się pokazać, co czujesz, bądź sobą!

kota

6. Znajduj czas tylko dla siebie.

Każdy kot ma swoje specjalne miejsce, swoją “samotnię”. Szanujemy tę przestrzeń Behemota i nigdy mu się nie narzucamy. Wiemy, że kiedy zregeneruje siły, wyjdzie i przyjdzie:) Dbaj o swoje zdrowie psychiczne, regeneruj się w spokoju!

7. Dbaj o drobne przyjemności.

Nie ma piękniejszego widoku, niż kot delektujący się ciepłem słonecznych promieni. Chyba, że kot zadowolony, że właśnie zjadł coś pysznego;) Albo kot mruczący, zwinięty w ciasteczko na kolanach… Kiedy kota spotyka przyjemność, odczuwa ją całym sobą. Weź z niego przykład, doceniaj proste przyjemne codzienne chwile.

8. Zadbaj o równowagę.

Kot z natury nie lubi nadmiaru bodźców. Kocha spokój, przeplatany wyzwaniami polowań lub spotkań z innymi kotami:) Po intensywnych wrażeniach odpoczywa. W ogóle dużo odpoczywa;) Zatrzymuj się i odpoczywaj, dbaj o swój układ nerwowy – zapewniaj mu relaks każdego dnia!

Jeśli chcesz zaprosić do swojego życia kociego mistrza, nie kupuj – adoptuj. Mnóstwo wspaniałych kotów czeka na dom! Doskonale się adaptują w nowych warunkach:)

Jeśli mieszkasz z kotem – zobacz, jak możecie razem medytować 🙂
Pozdrawiamy!

STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!

Udostępnij znajomym: