Przejdź do treści

HIGIENA PSYCHICZNA

Wielu z nas znajduje się w stanie ciągłej gotowości. Nieustannie gdzieś gnamy, staramy się za wszystkimi nadążyć. W rezultacie czujemy się zmęczeni i spięci. Życie “na 300% normy” sprzyja nadmiernemu stresowi, poczuciu wewnętrznej pustki i podatności na wiele chorób. Warto więc nauczyć się funkcjonować w świecie, gdzie informacje bombardują nas z każdej strony, bo higiena psychiczna jest równie ważna, jak higiena ciała.

Ustal priorytety

Warto wskazać w swoim życiu priorytety. Niech będzie to praca w określonych godzinach oraz czas dla najbliższych. Warto skupić się na życiu w realu i swoich własnych celach. Nie musisz być na bieżąco z doniesieniami z kraju i ze świata. Nie musisz widzieć wszystkich “newsów”, jakie dodają znajomi w social mediach. Nic się nie stanie, gdy nie będziesz na bieżąco z promocjami w sklepach internetowych, ani liczbami osób, które zachorowały ostatnio na grypę.

Wyłącz internet w telefonie

Przebodźcowanie grozi szczególnie tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez internetu w telefonie. Jeśli jest on cały czas włączony, to non stop docierają do Ciebie różnego rodzaju powiadomienia. Znajomi wysyłają nic niewnoszące filmiki oraz memy. Dostajesz wszelkie możliwe powiadomienia z maili, aplikacji itp. Czy naprawdę musisz być na bieżąco z tym, że jakiś nieznajomy znajomy właśnie polubił Twoje zdjęcie na Instagramie czy FB, które zamieściłeś 3 miesiące temu? Gdy wyłączysz internet w telefonie, poczujesz wreszcie błogi spokój. Zyskasz szansę na zrelaksowanie się po pracy.

Ustal określony czas na czytanie wiadomości

Nie ma sensu non stop przesiadywać na portalach informacyjnych. Tam ciągle będą pojawiać się nowe doniesienia, ale czy naprawdę musisz być ze wszystkim na bieżąco? Czy musisz czytać całe dnie o tym, jakie tragedie miały miejsce w Polsce i na świecie? Nadmiar negatywnych informacji płynących z serwisów może prowadzić nawet do depresji. Wyznacz sobie konkretną godzinę na przejrzenie wiadomości i po upływie określonego czasu, np. 30 minut, wyłącz portale informacyjne.

Jeśli coś Cię ominie, nic się nie stanie

Pamiętaj, że nawet jeśli coś ominie Cię w świecie cyfrowym, to nie stanie się nic strasznego. Trzeba nauczyć się wybierać te wydarzenia i informacje, które nas najbardziej interesują. Lepiej zaoszczędzony czas poświęcić na spacer, niż tonięcie w tsunami informacyjnym z social mediów.

Zadbaj o wyciszenie umysłu i emocji

Propozycja sesji w harmonicznych polach kwantowych cieszy się coraz większym powodzeniem wśród osób, mieszkających w dużych aglomeracjach miejskich, z dala od natury.

Z badań ankietowych wynika, że 1 godzina sesji w w polu harmonicznym działa jak kilka godzin spaceru po lesie. Korzystaj więc z nowych i efektywnych metod rewitalizacji i pracy z umysłem, by odzyskać to, co zgubiło się w zalewie informacji – odzyskaj wewnętrzny spokój. Zobacz cykl sesji, które uczą stawiania sobie celów, określających jakość Twojego dnia.

Higiena psychiczna jest równie ważna, jak higiena ciała.

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę

opracowanie własne, nad podst. tekstu z dojrzalakobieta.pl

Udostępnij znajomym: