Przejdź do treści

Nadchodzi jesień. W Faial da Terra trwają przygotowania do pory sztormów, cyklonów i huraganów. Od wielu dni wieje bardzo silny wiatr. Słońce wychodzi i ukrywa się za chmurami, gra z nami, ocean faluje jak wielka, poruszona zmianą pogody istota.

Cyklon.

Wielkie fale zakrywają kamieniste wybrzeże. Ciekawy czas do obserwacji natury żywiołów. Teraz, jesienią, widać bardzo wyraźnie, że wiatr pędzący chmury nie wieje w prostej linii, ale wiruje z chmurami dookoła nas. Kiedy ściana deszczu przychodzi do nas, oceaniczna bryza przewraca wszystko, co nie jest umocowane do ziemi. Kiedy front burzowy przesuwa się nieco, flagi na masztach spływają w dół, cichnie wiatr. To znak, że jesteśmy w oku cyklonu. Spokój i promienie Słońca tworzą niezapomnianą chwilę. Cyklon wiruje jednak nadal i jeszcze chwila i kolejny podmuch wiatru z deszczem zmąci niedawno odzyskany spokój.

Pogoda ducha w oku cyklonu.

Ten czas skłania do przemyśleń. Przyroda przypomina o naszym życiu wewnętrznym, w którym pogoda ducha poddawana jest różnego rodzaju zmianom, wichrom zdarzeń, problemów i stresujących sytuacji.

A później znowu wychodzi Słońce.

Żyjemy w cyklach, w wirach żywiołu czasu, który przynosi nam jasne i ciemne dni, chwile pełne mocy i te w poczuciu kompletnej bezmocy. To, co dzieje się dookoła nas w naturze, dzieje się także w nas – sztormy emocji, wichury namiętności, błyskawice olśnień i promienie nadziei, rozświetlające błękit naszej wyobraźni.

Kontemplacja przyrody prowadzi nas do wniosku, że dystans obserwacji jest tak samo ważny, jak wewnętrzny spokój na poziomie emocji i umysłu, który daje nam wiedza o cyklicznej naturze naszej egzystencji.

Wewnętrzny spokój.

Zapraszamy w ciche oko cyklonu, na maleńką wyspę pełną harmonii, dookoła której wiruje szalony świat. Poczuj sygnał wewnętrznego spokoju, łączący z holistyczną wiedzą o naturze życia.

Zrelaksuj się i połącz ze źródłem spokoju.

‘-~-‘

Zapraszamy i pozdrawiamy,


Wewnętrzny spokój

odzyskujesz

w ciszy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.