Przejdź do treści

Wojna i Przebudzenie.

System 4 drogi Gurdżijewa o wojnie, która stanowi wyrazisty dowód na to, że ludzkość trwa we śnie. Tekst na podstawie Maurice Nicoll, w którym pokazano przyczyny wojny i odwiecznej biedy, panującej na Ziemi oraz Przebudzenie, które zakończy wojenny sen.

W tym systemie /4 Droga Gurdżijewa przyp. tłumacza/ mówi się, że wojna jest powodowana przez wpływy pozaziemskie, a nie przez ludzi. Mówi się wprost, że wpływy planetarne wywołują wojnę na Ziemi. Dodaje się jednak, że wpływy te wywołują wojnę w uśpionej ludzkości.

Ponieważ człowiek jest tak głęboko uśpiony, wpływy te działają na niego w szczególny sposób. Gdyby się obudził, działałyby na niego w inny sposób. Największym błędem i największą niesprawiedliwością, jaką wyrządzamy sobie nawzajem, jest wyobrażanie sobie, że wszyscy są świadomi.

Ta praca mówi również, że w życiu wszystko się zdarza. Wydaje się, że człowiek robi i może robić, ale tak nie jest, to tylko pozory. W rzeczywistości wszystko się wydarza, tak jak wydarzyła się ostatnia wojna i wydarzyła się obecna wojna.

Ale PRACA mówi również, że wszystko dzieje się na Ziemi, ponieważ człowiek śpi. Wszystko dzieje się w świecie śpiących ludzi. Wszystko, co się dzieje, dzieje się w jedyny możliwy sposób. Miliony zabijają się nawzajem, cierpią niewiarygodną nędzę i tak dalej, ponieważ nie mogą nic na to poradzić, a wszystko to prowadzi donikąd.

Kierunek, który może gdzieś prowadzić, to przebudzenie ze snu. W każdym małym fragmencie czasu niektórzy ludzie są gotowi do przebudzenia. Jeśli nie próbują tego zrobić, blokują drogę innym. Jest to jak drabina, na której każdym szczeblu stoją ludzie. Jeśli ci na górze się nie podniosą, ci na dole nie będą mogli się ruszyć.

Przebudzenie jest indywidualnym zadaniem każdego. Ale tylko nieliczni mogą przebudzić się w danym momencie lub znaleźć oferowane im możliwości. Jeśli ci zaczną się budzić, efekt rozprzestrzeni się i inni zaczną rozumieć, co oznacza praca i co oznacza przebudzenie.

M.N.1941 rok.

Czas obecny.

Choć Ziemia zmieniła się w szalony sklep, w którym przebudzenie stało się kolejną ideą marketingową, sprzedającą “rozwój duchowy” w niezliczonej ilości odmian i kursów – to nie zmienia niczego, bo samo pragnienie Przebudzenia jest święte.

Ewolucja człowieka jest ewolucją jego świadomości, a ‘świadomość’ nie może ewoluować nieświadomie. Ewolucja człowieka jest ewolucją jego woli, a “wola” nie może ewoluować mimowolnie.

G. Gurdżijew

Każdy więc, obojętnie na jakim poziomie drabiny świadomości aktualnie się znajduje, ma do wykonania konkretną PRACĘ nad sobą, by wykonać ewolucyjny krok w Rzeczywistość, na wyższe poziomy przygody Kosmicznego Ja, do pełnego wyzwolenia i wewnętrznej wolności, poza uwarunkowania przeszłości!

Twoje pragnienie Przebudzenia Cię uskrzydla!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się do newslettera.


STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!

tłumaczenie tekstu Maurice Nicoll: Grupa Gurdżijewa na quantum.merhlin.com.

Udostępnij znajomym: