Wpływ pola magnetycznego Ziemi na człowieka. Część 1.

Sesje w Harmonicznym Polu Fotonowym

Created with Sketch.

Wpływ pola magnetycznego Ziemi na człowieka. Część 1.

Obecnie wahania pola magnetycznego Ziemi są bardzo duże, co wpływa na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Wyjaśnijmy na początek, czym jest pole magnetyczne Ziemi, jak wygląda i czym się charakteryzuje.

Pole magnetyczne Ziemi określamy też jako magnetyzm ziemski. Jest to jedna z podstawowych właściwości fizycznych naszej planety. Pod tym względem Ziemię można sobie wyobrażać jako olbrzymi magnes, którego środek znajduje się w jądrze planety, a bieguny znajdują się na obu biegunach polarnych.

Oddziaływanie elektromagnetyczne to jedno z podstawowych oddziaływań obserwowanych w przyrodzie. Jest ono obecne praktycznie wszędzie, czy to jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się światła, czy przyciąganie naładowanych ładunków. W przyrodzie występuje wiele naturalnych źródeł oddziaływania elektromagnetycznego – naturalnych pól elektromagnetycznych. Najbliższym takim polem jest pole naszej planety. Jest to pole stałe, którego indukcja magnetyczna wynosi maksymalnie 0,07 mT, a natężenie pola elektrycznego waha się od 100 do 130 V/m.

pole magnetyczne Ziemi

Ziemia wiruje w Kosmosie, dookoła naszej najjaśniejszej gwiazdy.
Pole magnetyczne ulega wpływowi pola magnetycznego Słońca. Słońce przeżywa od czasu do czasu okresy wzmożonej aktywności magnetycznej, co bezpośrednio powoduje zaburzenia w polu magnetycznym naszej planety. Wpływ pola magnetycznego na otoczenie można bezpośrednio zaobserwować m.in. w zachowaniu zwierząt domowych oraz w bardziej spektakularnym przypadku zjawiska zorzy polarnej, kiedy cząstki z przestrzeni kosmicznej poddane są oddziaływaniu pola magnetycznego. Przy dużych burzach słonecznych, z którymi mamy obecnie do czynienia, wahania pola magnetycznego Ziemi są bardzo duże, co wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie.

Wpływ pola magnetycznego Ziemi na ludzi.
Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Technicznego (USA) oraz Uniwersytetu Tokijskiego (Japonia) wykazali, że zdolnością do magnetorecepcji cechują się również ludzie. Podczas eksperymentów specjaliści ustalili, że pod wpływem zmian kierunku linii ziemskiego pola magnetycznego dochodzi u badanych do zmniejszenia amplitudy fal alfa w mózgu. Podobna reakcja występuje zazwyczaj podczas przetwarzania bodźców pochodzenia zewnętrznego, np. obrazów, dźwięków lub sygnałów dotykowych. Sami badani nie byli świadomi faktu, że ich organizm reaguje na zmiany pola magnetycznego.

Podczas badania uczestnicy byli pozostawiani w ciemnościach. Teoretycznie ich mózgi nie powinny wykazywać większej aktywności. Jednak u wielu uczestników zauważono zmiany w falach mózgowych korelujące ze zmianami pola magnetycznego wokół nich. Komora, w której znajdowali się uczestnicy, była wyposażona w kwadratowe cewki. Naukowcy przepuszczali przez nie prąd, co powodowało zmiany pola magnetycznego w pomieszczeniu. Starali się dostosować je do poziomu wytwarzanego przez pole magnetyczne Ziemi.

Badanie wykazało silne reakcje na zmiany pola magnetycznego u części badanych osób. Obserwowane fale mózgowe alfa zmniejszyły wówczas amplitudę aż o 60 procent!

To badanie pokazało, że ludzie posiadają zdolność do podświadomego (organicznego) wykrywania zmian pola magnetycznego Ziemi. Wynika to z faktu, że zmienne pola magnetyczne i elektromagnetyczne wpływają na nasze ciało i układ nerwowy, będący w istocie bardzo czułym układem bio-elektrycznym. Wahania pola magnetycznego wywołują stres na poziomie komórkowym, który w przestrzeni psyche i emocji objawia się stanami niepokoju, rozdrażnienia, apatii lub nadpobudliwości.

Warto więc śledzić informacje o stanie Słońca i zmian w polu magnetycznym Ziemi, które aktualizujemy na naszej stronie o Pogodzie Kosmicznej. Polecamy też (bo sami korzystamy) sesje w harmonicznym polu fotonowym, które prowadzimy od 10 lat. Zgodnie z wynikami naszych badań, sesje te mają niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie, ponieważ Holograf przesyła STAŁĄ, harmoniczną falę przyrody, która niweluje wpływ pól dysharmonicznych i turbulencji w polu magnetycznym Ziemi.

Podsumowując.
Nasze ciało i psyche “lubi” naturalne, harmoniczne pola, które na poziomie organicznym dają poczucie spokoju. Dlatego w czasie dysharmonicznych, nagłych wahań w polu magnetycznym Ziemi nie czujemy się dobrze. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami zmiennych pól elektromagnetycznych, przebywajmy więcej czasu na łonie natury, z wyłączonymi telefonami, z dala od urządzeń elektrycznych.

Nie każdy ma jednak czas na codzienny 2 godzinny spacer po lesie. Dla tych osób mamy dobrą wiadomość – możecie pobyć w harmonicznym polu przyrody bez wychodzenia z domu, korzystając z rewitalizujących sesji, na które zapraszamy.

Pozdrawiamy!

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę

Część drugą opracowania na temat wpływu pola magnetycznego na człowieka znajdziesz tutaj>>>.

opracowanie własne na podstawie, wikipedia, bryk.pl, eNeuro.

Ahoj 👋 To miłe, że z nami jesteś.

Ilość miejsc na sesje w cenach promocyjnych jest ograniczona. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o dostępnych sesjach, zapisz się tutaj.

Powiadomienia o sesjach+ciekawe artykuły o pracy z umysłem i ćwiczenia. Zero spamu!

 

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol