Zaćmienie Stulecia, czas na CHILLØUT!

Zaćmienie Stulecia, czas na CHILLØUT!

zaćmienie

W ten weekend będą miały miejsce: Nów Księżyca, obrączkowe zaćmienie Słońca i Letnie Przesilenie.

Niezależnie od naszych przekonań, jesteśmy częścią otaczającego nas Wszechświata, a nasz organizm uczestniczy w zachodzących zjawiskach i zmianach. Podczas zjawisk astronomicznych, takich jak nowie, zaćmienia, czy przesilenia, w przyrodzie zachodzą anomalie, które wpływają na naszą koncentrację, samopoczucie i zachowanie – m.in. dlatego, na przestrzeni wieków ludzkość tak dziwnie zachowywała się podczas zaćmień;)

Podłożem przeróżnych rytuałów, od hałasowania, po składanie ofiar, były… zakłócenia pola magnetycznego Ziemi, co jako pierwszy udowodnił Maurice Allais w 1954 roku.

Efekt Allaisa.

W latach pięćdziesiątych Maurice Allais rozpoczął eksperymenty z wahadłem Foucaulta, które zmieniało swój rytm podczas zaćmień, co potwierdziło wpływ kosmicznych pól magnetycznych na sferę fizyczną i biologiczną Ziemi. Od tamtej tej pory badacze w różnych częściach Ziemi obserwują podobne zachowanie wahadła podczas kolejnych zaćmień słonecznych. Za każdym razem podczas zaćmienia ruch wahadła jest szybszy na skutek zmian w polu magnetycznym Ziemi. O tym, jak wpływają tego typu zmiany na zwierzęta i ludzi, przeczytasz tutaj.

Zaćmienie przynosi olśnienie.

Nadchodzący Nów i zaćmienie Słońca będą tym bardziej niezwykłe, że wystąpią z Letnim Przesileniem, kilka godzin po rozpoczęciu astronomicznego lata. Stanie się to w sobotę 20 czerwca, o godzinie 23:43 czasu warszawskiego, kiedy Słońce przejdzie przez najbardziej na północ wysunięty punkt ekliptyki.

Czas spotkania przeciwieństw.
Zwykle przesileniu towarzyszy dynamiczna zabawa, ale tym razem Nów skieruje nas w stronę wyciszenia, w stronę świata wewnętrznego. Dlatego w tym roku Przesilenie z Nowiem i zaćmieniem Słońca będzie sprzyjać bardziej intymnemu świętu, w którym dobrze jest dać sobie czas na zanurzenie w sobie i ciszy.

Czas tylko dla Ciebie.
W tych niezwykłych chwilach dobrze jest wsłuchać się w głos serca i pozwolić sobie na odczuwanie najgłębszych emocji. Dajmy im się poprowadzić, aby dotrzeć do miejsca, w którym szumi spokojny ocean wewnętrznej ciszy.

Z okazji tego niezwykłego astronomicznego wydarzenia,
zapraszamy Cię na sesję specjalną, CHILLØUT STULECIA.
Wróć do Domu w sobie, byś znowu poczuł/a się, jak u siebie.

Ciekawostka.
„Znaczenie całkowitego zaćmienia słonecznego przypadającego na dniu 18 Sierpnia 1868 roku” (fragmenty odczytu z 1868):

„Zdarzać się musi, a zdarza co rok kilka razy, że albo księżyc stawa na linii, mniéj więcéj prostéj, między słońcem a ziemią, albo ziemia stawa między słońcem a księżycem.”

„Pomimo tak naturalnego i naprzód dającego się obliczyć biegu rzeczy, nie przestaje zaćmienie słońca być najważniejszym fenomenem na ziemi, wywierającym wpływ na wyobraźnię jéj mieszkańców, budzącym jakieś bojaźliwe wyczekiwanie. I nie dziw, słońce, jak już powiedział Teon ze Smyrny, jest sercem widomego świata, z niego płyną tchnienia ożywcze na wszystkie ciała niebieskie, którym panuje, a mianowicie światło, ciepło i magnetyzm. Słońce jest źródłem żywota wszystkich tworów i przez sam instynkt zachowawczy trwoży się zwierz i człowiek, gdy w naturze porządek rzeczy zdaje się być przerwany, gdy zakryte zostało dzienne światło życiodajnego słońca i mrok posępny rozesłał się po ziemi.”

Dzięki eksperymentom naukowym Maurice Allais’a i innym badaniom wiemy już już, w jaki sposób zmiany pola magnetycznego, towarzyszące zaćmieniu Słońca, wpływają na nasze samopoczucie i zachowanie. Tym bardziej zapraszamy na wieczorny CHILLØUT STULECIA w harmonicznej fali!

.

Pozdrawiamy!

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę

 

 

opracowanie własne na podstawie: Maria Moonset
i fragmentów "Znaczenie całkowitego zaćmienia słonecznego
przypadającego na dniu 18 Sierpnia 1868 roku".
z materiałów archiwalnych Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu.
Odczyt z dnia 13 Czerwca 1868 roku prezesa Towarzystwa Dr. KAROLA LIBELTA

 

 

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol