Przejdź do treści

Zrelaksuj się, na zdrowie!

To, że stres jest przyczyną chorób, wiemy od dawna. Jednak dopiero w ostatnich latach dowiedziono, iż droga, na której negatywne emocje wywołują choroby, wiedzie „przez nasze geny”.

Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej publikacji naukowych na temat wpływu negatywnych przeżyć emocjonalnych na materiał genetyczny. Informacja obecna w nici DNA, która zwana jest genem, może się aktywować, albo nie. I na to, czy tak będzie, wpływ ma m.in. stres.

 

model DNA, nist.gov

Powstała nowa dziedzina nauki, która bada zależności między ujawnianiem się genów a czynnikami środowiska, takimi jak stres, dieta, odżywianie, aktywność fizyczna. Nazywa się ona epigenetyką.

Nasz materiał genetyczny porównywany jest do instrumentu strunowego. Jeżeli jesteśmy zdrowi, wydobywa się z niego piękna muzyka, ale jeżeli jesteśmy zestresowani, mamy do czynienia z rzępoleniem;) Ta wiedza powoduje, że kluczową rolę w profilaktyce chorób odgrywa zdrowy styl życia. Jednak do stylu życia musimy podchodzić w sposób holistyczny, czyli całościowy. Nie tyczy się to jedynie zdrowego, czyli naturalnego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Żyjący w XIII wieku filozof, św. Tomasz z Akwinu twierdził, że człowiek jest jednością psycho-fizyczno-duchową. Stąd też elementem stylu życia są pozytywne emocje, takie jak: życzliwość, empatia, tworzenie więzi, miłość.

W trakcie badań okazało się, że pozytywne emocje wywołują w organizmie powstawanie nowych neuronów, czyli tzw. neurogenezę, co ma znaczenie m.in. w profilaktyce depresji i stanów lękowych.

Zrelaksuj się i zeruj stres.
Ważnym elementem stylu życia jest umiejętność radzenia sobie ze stresem, który jest nieodłącznym elementem naszego życia. Możemy to robić w różny sposób, poprzez muzykę, medytację, ruch i holistyczny relaks. Chroniczny stres prowadzi do tzw. stresu organicznego (komórkowego), który ma destruktywny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Holistyczna technologia harmonicznej fali pogłębia rozluźnienie, działając harmonizująco na poziomie komórkowym, relaksując i usprawniając funkcje DNA. Udział w wieczornych sesjach relaksu jest przyjemny i prosty – aby pogłębić relaks, możesz użyć jednego z Voyagerów>>>, nagranych w relaksującym stroju 432 Hz.

 

Zapraszamy, zobacz kalendarz holistycznych sesji
i zrelaksuj się, na zdrowie 🙂

 

Pozdrawiamy!

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę

 

Opracowano na podstawie poradnikzdrowia.pl
Udostępnij znajomym:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.