Ciało jest mądre.

Created with Sketch.

Ciało jest mądre.

ciało

Dziś przybliżymy podstawowe założenia Nowej Medycyny Germańskiej. Jest to wiedza, która uwalnia z lęku o zdrowie. Ponad 40 lat temu dr Hamer udowodnił, że nic w naszym organizmie nie dzieje się na skutek błędu, bez naszego udziału, albo pod wpływem zewnętrznych czynników. Ciało jest mądre!

Wiedza ta nie jest skomplikowana.

Zdajemy sobie sprawę, że medycyna dr Hamera jest dla wielu ludzi kontrowersyjna. Jego podejście do zdrowia i choroby różni się znacznie od oficjalnego stanowiska współczesnej medycyny. Nauka o Biologicznych Prawach jest prosta, zrozumiała i logiczna, potwierdzona doświadczeniami tysięcy ludzi, którzy zastosowali się do jej zasad i wyzdrowieli.

Wiedza Hamera pozwala uwolnić się również od spirali destruktywnego leku, nakręcanej przez media, medyków i społeczeństwo, żyjące w strachu przed chorobami.

Pamiętaj, natura nie czyha na nasze zdrowie, czy życie.
Jest wręcz przeciwnie.

Choroba jako znak zdrowienia.

Wszystkie “choroby” powstają wg tych samych prawidłowości – powiązane są z wydarzeniami psychicznymi i emocjonalnymi. Germańska szczegółowo opisuje, jakie zmiany zachodzą w związku z jakimi doznaniami psychicznymi.

„Choroba” nie jest czymś, co ma nas “zniszczyć”. Wręcz przeciwnie, jest to sensowny, inteligentny proces dostosowawczy do sytuacji stresowej, czy też np. nie zaspokojonej potrzeby i jest to naturalny mechanizm i konstruktywna przemiana na poziomie organicznym.

Istnieją kryteria, które trzeba znać, a są one następujące:

  1. Każda “choroba” rozpoczyna się od emocjonalnego stresu, pełnego dramatyzmu, przeżywanego w osamotnieniu, który wyzwala symptomy jednocześnie na trzech płaszczyznach: psychice, mózgu i organie, który zawiadywany jest przez odpowiedni układ sterowania w mózgu.
  2. W chwili wstrząsu, treść emocjonalnego konfliktu biologicznego decyduje, w którym miejscu w mózgu pojawia się tzw. Ognisko Hamera – rozłączenie synaptyczne, oraz decyduje o lokalizacji zmiany w narządzie. Biologiczny Sensowny Specjalny Program Natury przebiega synchronicznie na tych trzech poziomach.

Bez konfliktu nie ma choroby.

Co ciekawe, w świetle ostatnich badań medycznych wynika, że każda choroba jest związana ze stanem psychoemocjonalnym oraz ze stresem, generującym różnego rodzaju problemy zdrowotne.

Medycyna Germańska uważa, że aby zapaść na jakąkolwiek “chorobę”, trzeba spełnić konkretne warunki, potrzebne do ujawnienia konfliktu:

– temat konfliktu to poważnie odczute przeżycie, głęboko poruszające, przytłaczające, irytujące, doprowadzające do rozpaczy. Może to być rozgniewanie, wybuch emocji, poczucie winy, czy brutalne doświadczenie lęku, traumatycznego szoku.

– doświadczenie jest dla nas nagłe i niespodziewane, jesteśmy na nie totalnie nieprzygotowani.

– sytuacja konfliktowa jest dla nas nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania i uniemożliwia nam prowadzenie normalnego życia.

– tej sytuacji doświadczamy w całkowitej izolacji, nie dzielimy się z nikim naszymi przeżyciami, nie rozmawiamy o tym z rodziną, terapeutą, czy z przyjaciółmi.

Te kryteria powodują, że rejestrujemy zmiany “chorobowe”. Objawy i czas trwania „zachorowania” są zależne zawsze od intensywności, ciężaru przeżywanych problemów i czasu trwania konfliktu. Im dłuższe jest zawirowanie emocjonalne – problem, który jest chwilowo nie rozwiązywalny – tym dłużej i ciężej będziemy przechodzić fazę zdrowienia.

Rodzaje konfliktów.

Z punktu widzenia biologii i fizjologii, istnieją tylko 4 główne rodzaje konfliktów biologicznych, na które reagujemy w życiu społecznym. Jakie będą ich konsekwencje zależy od tego, czy dysponujemy wiedzą o prawach, które tym rządzą i czy nasza świadomość jest na wystarczającym poziomie, by uwolnić się od paradygmatów obecnej medycyny.

W ramach tych czterech głównych grup konfliktów istnieje nieskończona liczba konfliktów, których człowiek może doświadczyć, ze względu na różnice między indywidualnymi odczuciami – każdy inaczej odbiera przeżycia i inaczej doświadcza relacji społecznych. Do każdego typu tkanek przyporządkowany jest konflikt główny, który obrazuje poniższy rysunek.

Mając w sobie miliardy komórek, możemy podzielić je na czterysta tkanek, a te z kolei można przyporządkować do trzech grup głównych, w zależności od pochodzenia listków zarodkowych. Rysunek zawiera podstawowe typy konfliktów, które przeżywamy w codziennym życiu.

Np. w jasnozielonym polu dotyczącym endodermy, treścią konfliktu głównego jest „kęs” – coś z czymś, lub bez czego nie da się żyć. Kęsem może być coś, czego potrzebujemy do spokojnego życia, coś niezbędnego do przetrwania, niezastąpionego, jakaś potrzeba bytowa.

Organami, które reagują na tego typu konflikt, są tkanki gruczołowe, takie jak tarczyca, migdałki, przełyk, komórki kubkowe, płuca, żołądek, wątroba, trzustka. Wiedząc, co nas poruszyło w codziennym życiu, wiemy czego się możemy spodziewać, w jakim narządzie nasze uczucia się “zagnieździły”, a wiedząc jaka będzie reakcja tego narządu, przewidzimy następstwa.

Podstawowe pojęcia, używane w Medycynie Germańskiej, w przystępny sposób są opisane tutaj.
Tutaj możesz skorzystać z darmowych szkoleń, które wprowadzą Cię w temat. W związku w pogarszającym się stanem “służby zdrowia” i jej ograniczoną dostępnością, warto zainwestować czas w samoedukację, która w tym przypadku umożliwia spokojne, pełne zrozumienia przejście przez wszelkie zawirowania zdrowotne, a co ważne – wyście nawet z tych “przewlekłych”.

Zmiana perspektywy zmienia wszystko!

Jeżeli zrozumiemy, dlaczego „chorujemy”, od czego zależy intensywność przebiegu procesu i jak sobie z tym radzić, będziemy w stanie być uzdrowicielami samych siebie.

Poznanie podstawowych zasad medycyny germańskiej sprawia, że przestajemy bać się “chorób”. Nawet w przypadku “diagnozy” wiemy co robić i jesteśmy pewni swoich decyzji. Można nawet powiedzieć, że jest to fascynująca droga samopoznania.

Holistyczna przestrzeń pracy.

Jak widzisz, ciało, umysł i emocje oraz struktury pamięci są ze sobą połączone, a holistyczne podejście do zdrowia daje bardzo szybkie i trwałe efekty. Po ostatnich zmianach nasz Holistyczny Holograf jest jak “kosmiczny szaman” – tworzy idealną przestrzeń harmonii, w której pojawia się uzdrawiająca siła kosmicznej ciszy.

Harmoniczną falę, nadawaną podczas sesji, można porównać do harmonii sfer w kosmicznej próżni, w której balansują się i równoważą wszystkie dysharmonie, a umysł przełącza się w poszerzony stan. Dzięki temu możesz zobaczyć wszystko to, co ukryło się w szumie codzienności. Dlatego w holistycznej przestrzeni sesji łatwiej o zakończenie konfliktu, a – jak wynika z doświadczeń uczestników sesji – faza zdrowienia przebiega szybciej i łagodniej.

Jak to działa?

Podczas sesji dochodzi od tzw. “fotonowania szumu”, czyli rozświetlenia bio-pola, oczyszczenia umysłu i emocji oraz wyciszenia myśli. W ten sposób, na harmonicznej fali pogłębiasz kontakt ze sobą, a w ciszy poszerzonego stanu umysłu zostaje jedyna prawdziwa odpowiedź (wolna od myślowego szumu). Pojawia się tzw. “pierwszy głos”, który przedstawia przyczyny konfliktu i jego rozwiązania.

Stąd wiele osób, pracując z konfliktami, korzysta z sesji.

Przynosi to wspaniałe efekty, zarówno w zakresie rozpoznania i zrozumienia konfliktu, jak i możliwości dogłębnego przeżycia emocji z nim związanego i uzdrowienia.


Zapraszamy do kalendarza🙂

STACJA ØHz | Nadajemy Dobrą Falę!

Opracowanie na podstawie: medycynagermanska.pl
Ilustracje: medycynagermanska.pl, 5prawnatury.pl

TYLKO DLA KOSMITÓW!

Powiadomienia o sesjach, newsy i ciekawe artykuły ze Stacji na środku Atlantyku.

Jeśli jesteś Kosmitą, zapisz się!