Przejdź do treści

Zen-zero. Medytacja Ciszy+ćwiczenie.

Zen-zero (cicha medytacja wewnętrznego światła) to nurt zeronistyczny, który w rozwija się od 1999 roku. Wywodzi się z rodziny technik zen, które zostały połączone z holistyczną technologią harmonicznej fali. W ramach idei zeronistycznej techniki te nabrały wyrazistego indywidualnego stylu, pełnego minimalizmu, odsłaniającego prostotę Ciszy i jej mądrości.

Podstawową praktyką na tej drodze jest praktyka medytacyjna zwana “ćwiczeniami Fotonowymi”, których istotą jest poznanie swojej prawdziwej natury w Przestrzeni dystansu do wszystkich przyswojonych wyobrażeń na temat siebie i świata.

Celem zen-zero jest Wyzwolenie.

Wyzwolenie w zen-zero oznacza stan przekroczenia swojego ja (oraz ograniczeń oprogramowania ego) i pełnego zespolenia z cichą Przestrzenią Świadomości Kosmicznej.

Według zen-zero, świat poznaje się najpełniej, gdy człowiekowi nie przeszkadzają j-ego wyobrażenia. Każde porównanie, każda racjonalna myśl jest budowaniem przybliżonego modelu świata, który powoli zaczyna przesłaniać rzeczywistość. Ludzie patrzą na otoczenie przez pryzmat swoich uwarunkowań. Powstaje na skutek tego dysonans, z którego wywodzi się cierpienie. Celem zen-zero jest pełne Wyzwolenie.

Praktyka zen-zero.

Przez zen-zero rozumie się także „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie wysokich koncepcji” w poszerzonym stanie “umysłu w ciszy”, do którego prowadzi koncentracja myśli np. na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę cichej medytacji światła, łączącego z wyższymi stanami Świadomości Kosmicznej.

Dzięki praktyce zen-zero umysł odzyskuje świeżość, a myślenie staje się przejrzyste niczym woda. Innymi słowy, zen-zero to zarówno wyzwolona od grawitacji ziemskich pojęć świadomość, jak i narzędzie oraz wewnętrzna Przestrzeń do rozwijania swoich talentów i twórczej ekspresji.

Od lat większość zeronistów traktuje zen-zero jako czystą filozofię, osobistą ścieżkę, prowadzącą do wspaniałej przygody doświadczania życia w całym jego spektrum. Według nich można osiągnąć połączenie ze Świadomością Kosmiczną i Wysoką Duchowością w osobistym doświadczeniu Ciszy Umysłu, poza rozbudowanymi koncepcjami i religiami.

Zen-zero jest sztuką kontemplacji Ciszy.

Podczas sesji w kwantowej ciszy, najważniejsze są przestrzenie między oddechami, myślami, emocjami, w medytacji nieprzytrzymywanie żadnej myśli. Cisza potrafi być bardzo żywa, czasem podniosła, przenika ona całe zen-zero i Wszechświat, z którego praw ono powstało.

Cisza jest wolna od uwarunkowań.

Myśli pojawiają się, gdy są konieczne, gdy jednak się ich nie przytrzymuje, ani nie zwalcza, przemijają bez śladu. Umysł jest wówczas jak lustro. Po dalszej medytacji znika nawet lustro.

Podobnie wszelkie podziały, wliczając w to podział ja-świat zewnętrzny oraz inne idee opisujące świat, są według zen-zero iluzją, nierzeczywistością. Nie powinno się na nich koncentrować, nie należy także przebywać myślą w przeszłości, czy w przyszłości. Istnieje tylko „tu i teraz”, „jest tylko ta chwila”, „jest tylko to miejsce”. Do pogłębienia świadomości tu i teraz służy praktyka “Tylko Ty i To“.

To podejście można zobrazować w taki sposób, że „gdy jestem głodny, jem, gdy jestem śpiący, śpię”. Ktoś inny gdy je, myślami przebywa w pracy, a gdy zasypia, snuje marzenia o wielkości lub tonie w troskach następnego dnia, co jest zaprzeczeniem perspektywy zen-zero, która pokazuje, że umysł w Ciszy przypomina przygotowane, opróżnione naczynie, które samo napełnia się światłem Świadomości Kosmicznej podczas medytacji w kwantowych miejscach mocy.

zen-zero

Ćwiczenie zen-zero

do poszerzania świadomości przestrzenności

Foton Przestrzeni

Popatrz przed siebie i skoncentruj się na wybranym punkcie/przedmiocie przed Tobą.
Następnie przenieś uwagę na Przestrzeń pomiędzy Tobą a tym punktem.
Poczuj tę przestrzeń pomiędzy, obserwując pojawiające się myśli i emocje.

Na zakończenie wykonaj głęboki oddech brzuchem.

Foton łączy z potencjałami Przestrzeni
, wycisza myśli i emocje, poprawia koncentrację,

Wszystkiego miłego przestrzennego!


STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!

oprac. na podst. wikipedia

1 komentarz do “Zen-zero. Medytacja Ciszy+ćwiczenie.”

  1. Na marginesie. Mamy bardzo ciekawe czasy Kosmicznych zmian. Zawirowania w przestrzeni emocji, umysłu i ciała. Znikają blokady i filtry, odczuwa się więcej, czasami więcej, niż by się chciało;)

    Stąd ta podstawowa wiedza o umyśle, roli koncentracji, polu morficznym i wzajemnym wpływie wszystkiego na wszystko jest obecnie bezcenna, bo umożliwia przetrwanie. Bez odpowiedniej praktyki ludzie “dostają na głowę”;)

    A to dopiero się rozkręca i pokazuje, że modne wpychanie sobie pod powieki pozytywnych haseł i kolorowych obrazów z youtube na niewiele się już zdaje. Co prawda niektórym poprawia samopoczucie, ale tylko na krótkie chwile.

    Takie wnioski płyną z ankiet, badających tę sprawę, więc ciekawe jakie Ty masz doświadczenia w tej kwestii. Np. co robisz, by się wyciszyć i jak oceniasz skuteczność tego działania?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.