Popraw swoją koncentrację. Ćwiczenie.

Popraw swoją koncentrację. Ćwiczenie.

Nie wszystkie ćwiczenia na koncentrację wymagają godzin pracy. Niektóre z nich są bardzo przyjemne i możesz je zrobić dosłownie w minutę. Poniżej przedstawiamy ćwiczenie „Rozświetl swój mózg”, które pomoże Ci zsynchronizować półkule mózgowe, a dzięki temu lepiej się koncentrować, lepiej kojarzyć i pamiętać więcej.

Ćwiczenie na podstawie tekstu Kasi Szafranowskiej.

Test.

Na początek zrób mały test.
Wejdź na stronę Synchro|Mind i zanotuj czas, w którym wystąpił efekt pełnej synchronizacji.


Teraz ćwiczenie na koncentrację…

Najpierw przeczytaj instrukcję, a potem zamknij oczy i zrób to ćwiczenie w wyobraźni.

1. Wyobraź sobie swój mózg. Zobacz jak wygląda, jaką ma strukturę i barwę. Możesz zauważyć, że ma dwie jasne półkule światła, które łączą się ze sobą. Obie biorą udział w Twojej koncentracji i pamięci.

2. Weź teraz w dłonie jedną z półkul, nie ma znaczenia, którą pierwszą. Sprawdź jaki ma ciężar, temperaturę i kształt. Poczuj ją w swoich dłoniach i wiedz, że trzymasz skarb pełen światła. Delikatnie pogłaszcz ją i podziękuj, że tak dobrze spełnia swoje zadania. Powiedz jej, że doceniasz wszystko, co robi i że ją kochasz. Zrób to niezależnie od tego jak dziwne może Ci się to wydać.

3. Teraz weź w dłonie drugą półkulę i także chwilę potrzymaj ją w dłoniach. Poczuj jej ciężar oraz to, jak ważną częścią Ciebie jest właśnie ta półkula. Podziękuj jej za wszystko, co do tej pory zrobiła dla Ciebie. Za to, że działa dla Twojego dobra. Bądź wdzięczny i wyraź to na swój sposób.

4. A teraz popatrz na obie półkule, które tak idealnie pasują do siebie. Gdy przyjrzysz się bliżej, możesz zauważyć, że między nimi jest mnóstwo połączeń. Niektóre są małe, inne większe, a jeszcze inne przypominają szerokie autostrady światła. To dzięki nim półkule komunikują się między sobą, a im lepsza komunikacja, tym łatwiejszy masz dostęp do zasobów.

5. Przyjrzyj się wszystkim połączeniom i w swojej wyobraźni popraw te, które wg Ciebie działają mało skutecznie. Możesz stworzyć nowe połączenia, które zapewnią jeszcze lepszą współpracę między półkulami. Zrób to, co czujesz. Gdy stwierdzisz, że wystarczy, pogłaszcz swój mózg z miłością i powiedz, że zależy Ci na tym, aby obie półkule pracowały w harmonii. Następnie w swoim tempie otwórz oczy.

Proste i skuteczne ćwiczenie na koncentrację. Przyjemne, prawda? Dobrze jest okazać swojemu mózgowi trochę miłości 🙂


Test kontrolny.

Teraz wejdź ponownie na stronę Synchro|Mind, wykonaj synchronizację półkul i porównaj czas z pierwszym wynikiem z testu. Jest lepiej? Wspaniale, zobacz do czego możesz wykorzystać to ćwiczenie.

Możesz stosować to proste ćwiczenie na koncentrację jako:

  • relaks przed nauką lub egzaminem
  • wsparcie pamięci: integrowanie informacji po czytaniu lub nauce/pracy
  • produktywną formę przerwy w nauce/pracy
  • przygotowanie do wszystkich form pracy ze sobą

 

Powodzenia!

Życzymy Ci coraz lepszego kontaktu ze sobą i… swoim mózgiem 🙂
oraz przyjemnego ćwiczenia koncentracji.

 

Stacja ØHz | Nadajemy Dobrą Falę!

Od autorki.

I jakie są Twoje wrażenia? Podziel się nimi w komentarzu. Ja gdy pierwszy raz zrobiłam to ćwiczenie, zaskoczył mnie efekt. Moja koncentracja była wyostrzona i jednocześnie informacje same przypływały do mnie. Odczułam w ciele emocje z nim związane i pamiętam go do dzisiaj. To było niesamowite!

 

na podstawie: szybkanauka.pro

 

Dodaj komentarz

NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol