Przejdź do treści

Dzień Bez Internetu – dlaczego warto.

Wszyscy korzystamy z internetu. Kiedy przeglądamy informacje /a jest ich codziennie bardzo dużo/, to nawet jeśli mamy złudzenie, że je filtrujemy i o większości zapominamy – nasz umysł przyswaja każdy bit informacji, jak komputer.

Następnie przetwarza te dane, po cichu wpływając na nasze samopoczucie, światopogląd i relacje z życiem. Sprawiając, że nasze myśli galopują – nawet kiedy próbujemy zasnąć.

Tsunami negatywnych informacji wywołuje chroniczny i podskórny niepokój, który uniemożliwia wyciszenie i wprowadzenie mózgu w jego zrelaksowany tryb. Uzależnienie od internetu może zaburzać komunikację między synapsami – utrudniać przekazywanie sygnałów pomiędzy poszczególnymi komórkami mózgu.

Czy wiesz, ile czasu spędzasz codziennie w wirtualnym świecie?

Jeśli nie – zacznij go podsumowywać. Choćby “przez ciekawość”. Przydatne narzędzia znajdziesz tutaj. Warto to zrobić, bo “życie w sieci” ma duży wpływ na obszary mózgu, odpowiedzialne za tak istotne funkcje, takie jak zarządzanie emocjami, uwaga, funkcje wykonawcze i poznawcze.

Jakie korzyści daje Ci Dzień Bez Internetu?

  • jest Cię więcej dla siebie i dla bliskich
  • odzyskanego czasu możesz używać w sposób, który dotąd “nie przychodził Ci do głowy” (zaabsorbowanej pobieraniem dnych z internetu)
  • poprawia się Twoja koncentracja
  • przestajesz błądzić myślami wokół problemów innych ludzi
  • Twój umysł zwalnia
  • doświadczasz większego spokoju ducha

Dobrodziejstw Dnia Bez Internetu powinny doświadczyć zwłaszcza osoby empatyczne. Codzienna ekspozycja na informacje o tak dużym ładunku emocjonalnym, jakim lubi się posługiwać internet, utrudnia zachowanie równowagi psycho-emocjonalnej. Zwłaszcza, że zwykle empaci nie wiedzą, czym jest i w jaki sposób działa “sonar empatii”. Ani jak odróżniać własne emocje od cudzych i jak po kontakcie z trudnymi informacjami “wrócić do siebie”. Więcej o tym, jak działa “radio empatia”, piszemy tutaj.

Wiele osób, które doświadczyły odpoczynku od “sieci”, ma ochotę na więcej. To jak odkrycie, że istnieje inna rzeczywistość, “prawdziwsza” – bliższa Życia. Iluzja normalności “spędzania czasu” w wirtualnym świecie znika.

Pojawia się nowy, cenny dystans do internetowej (dez)informacji i nowe limity – już nie scrollujesz bezmyślnie na fb, ale załatwiasz w sieci sprawy i wychodzisz. Szanujesz swój czas, wracasz do swojego świata.

Wybierz 1 dzień w tygodniu
wolny od internetu
– poczuj różnicę!

Nie wiesz, co zrobić z odzyskanym czasem?


Przeprowadź doświadczenie z wdzięcznością🙂


STACJA Ø ~ Nadajemy Dobrą Falę!

Udostępnij znajomym:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.